TARİHÇE

Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu’nun 12.03.2020 tarih ve 75850160-101.02.05-E.20079 sayılı kararı ile Erzurum Meslek Yüksekokulu bünyesinden ayrılarak anılan tarih itibariyle sosyal bölümlerle eğitim-öğretime devam etmektedir. Yüksekokulumuz Atatürk Üniversitesi Merkez Yerleşke içerisinde 35700 m2 lik alan üzerine kurulmuş A, B Bloklar ile C ve D Bloklardan oluşmaktadır. Öğrenci sınıf ve atölyeler toplam alanı 6200 m2 dir. Okulumuzun kuruluş amacı, ülkemizin kalkınmasında yeni teknolojilerin geliştirilmesinde ve uygulama safhasında ihtiyaç duyulan pratiğe yönelik ara elemanı yetiştirmektir.

MİSYON VE VİZYON

Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacak yeni teknolojilerin geliştirilmesinde ve uygulanmasında ihtiyaç duyulan mesleklere yönelik güncel değişimlere ayak uyduran, temel mesleki donanıma sahip, sosyal bilimler konusunda gerekli altyapıyı kazanmış, beşeri ilişkilerde iletişim becerisine sahip, lisans eğitimi almaya yetecek mesleki alt yapıyı kazanmış, mesleki etik bilincine sahip, yurdunu, milletini her şeyden çok seven nitelikli teknik ve meslek elemanları yetiştirmektir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, eğitim- öğretimde mümkün olabileceği kadar mükemmeliyeti hedeflemiştir. Ulusal çerçevede tanınan, ülkemiz standartlarında, çağdaş yenilikleri takip eden ve yenilikleri öğretim tekniklerine uygulayan, ve uygulamaları ile diğer Meslek yüksekokullarına öncülük eden ve örnek alınan bir eğitim kurumu olmak.