Sanal Gezi

Yerleşke Haritası

ÇAĞDAŞ KENT ESTETİĞİNE İDEAL BİR ÖRNEK: KAMPÜS

Atatürk Üniversitesi Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birine sahiptir. 6.5 milyon m2’lik açık alana sahip olan kampüste, kapalı alan 1 milyon m2’dir. Kampüs özellikle bol yeşil alan ve çağdaş kent estetiğini temsil eden peyzajıyla ideal bir yaşam alanı olarak dikkat çekmektedir.

KAMPÜSTE GÜNDELİK YAŞAM İMKÂNLARI

Nezih ve huzurlu iklimiyle dikkat çeken kampüste, günde ortalama 50 bin kişiyi bulan bir nüfus hareketliliği yaşanmaktadır. Kampüste ayrıca, gündelik yaşama dair her türlü ihtiyacın karşılanabileceği alış veriş merkezleri, banka şubeleri, kafeler, oyun alanları, sinema salonları ve spor salonları da bulunmaktadır.

ULAŞIMI EN SORUNSUZ KAMPÜS

Atatürk Üniversitesi kampüse ulaşım açısından büyük imkânlara sahiptir. Kampüs şehir merkezindedir ve Büyükşehir Belediyesi toplu taşım araçları ile birlikte, halk otobüsleri ve sık aralıklarla çalışan minibüsler sayesinde hızlı ve güvenilir ulaşım imkânı temin edilebilmektedir. Ayrıca kampüs içerisinde ringler denilen ücretsiz servis araçları da öğrencilerin hizmetine sunulmuş bulunmaktadır.

HUZUR VE GÜVEN ORTAMI

Atatürk Üniversitesini ayrıcalıklı kılan özelliklerden bir diğeri de huzur ve güven ortamına sahip olabilmesidir. Üniversite, farklı kültür ve farklı dünya görüşüne sahip bireylerin kardeşçe, huzurlu ve barış içerisinde bir arada yaşadıkları bir eğitim kurumudur.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Atatürk Üniversitesinde 100’ü aşkın öğrenci kulübü bulunmaktadır. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerin yapılmasıyla birlikte, akademik eğitime yarar sağlayıcı mesleki uğraşlara da ağırlık veren kulüpler, öğrencilerin dinlenme, eğlenme ve sosyal katılımda bulunma alışkanlıklarına yön veren çalışmalarla da dikkat çekmektedirler.

SPOR VE İMKÂNLAR

Atatürk Üniversitesinde açık ve kapalı olmak üzere çok çeşitli spor salonları ve alanları bulunmaktadır. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol ve tenis sporlarına uygun olarak düzenlenen salonlar ve kortlar haftanın her günü öğrencilerin kullanımına açık tutulurken, kampüsün çeşitli bölgelerine konuşlandırılan yürüyüş ve koşu parkurları ile atletizm pisti ve çim futbol sahası da yine sportif etkinliklere ev sahipliği yapmaktadırlar.

YEME VE İÇME UCUZ, BOL ALTERNATİFLİ VE SAĞLIKLI

Kampüs içerisinde öğrencilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacak çok sayıda yemekhane, kantin, lokanta ve kafeler bulunmaktadır. Yemekhanelerdeki ücretler öğrenciler açısından oldukça uygun düzeylerde olup, hemen her öğünde çok çeşitli ve çok seçenekli yemek alternatifleri öğrencilerin hizmetine sunulabilmektedir.

ÖĞRENCİLERE SAĞLIK HİZMETLERİ İMKÂNLARI

Öğrencilere yönelik sağlık hizmetleri, başta Araştırma Hastanesi olmak üzere, Aile Hekimliği ve çeşitli sağlık polikliniklerinde sağlanabilmektedir. Bu birimlerin tamamı üniversite kampüsü içerisindedir.

ARAŞTIRMA HASTANESİ

Atatürk Üniversitesinin iddialı olduğu en önemli alanlardan biri de sağlıktır. Bin 450 yatak kapasiteli ve modern tıbbın gerektirdiği her türlü imkân ve fırsatlara sahip olan Araştırma Hastanesi, sadece Erzurum ve bölgesine değil, yakın coğrafyalardaki hastalara da sağlık hizmeti sunabilmektedir.